Ana sayfa Genel EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği)

EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği)

Beynimiz milyonlarca hücreden oluşur ve bio elektrik üretir .Dalga enerjisine çevrilen bu elektrik Alfa beta teta delta dalga boyları olarak adlandırılır. ve insan ruhuyla bağlantı kurduğunda da gama dalgaları oluşur. Çi yaşam enerjisi vücudumuzda enerji meridyenleri aracılığıyla dolaşır.Hücrelerdeki enerji seviyesi bu kanallarla beslenir.Eğer meridyenlerde ki enerji akışı blokaja uğrarsa, bu meridyenler bağlı organlarda da etkisini gösterir. Enerji akışındaki bozukluk bedensel rahatsızlıklara ve duygu durum bozukluklarına sebebiyet verir.

“Bütün olumsuz duyguların nedeni,vücudun enerji sisteminin bozulmasıdır” der Gary.H.Craig

Düşüncelerimizin negatif olması, yaşadığımız travmalar, kaygılar, korkular,suçluluk duygusu,nefret,kırgınlık gibi duygular ilgili meridyenlerde tıkanıklığa neden olur.Bu duygular saklandıkça,bedensel rahatsızlıklar artar.

İşte bu noktada EFT; bedenimizde ki bazı meridyenler vuruş ve olumlamalarla tıkanmış enerjiyi dağıtmayı ve dengelemeyi amaçlar.Enerji meridyeni dengelendiğine ,tıkanıklığa neden olan duyguda kaybolur.

EFT için sorunun ne zaman süregeldiği önemli değildir.Terapilerde ki gibi amaç anıyı tedavi etmek değildir. Bu yüzden uygulama süreci kişiye psikolojik acı vermez.