Ana sayfa REİKİ

REİKİ

REİKİ

Şifayı ellerle verme çok eski dönemlerden beri insanoğlunun kullandığı bir tekniktir. Reiki şifa enerjisi de elleri kullanarak verilir. Japonca chi yaşam enerjisinin şifaya dönüşmüş halidir. Bu enerjiyi kullanabilmeniz için bir reiki hocası tarafından inisiye (elverme) edilmeniz gerekir. Daha sonra bir niyet ile kişiye şifayı vermeye başlayabilirsiniz. Kendi kendine akan zeki bir enerjidir. Şifalanması gereken yere gerektiği miktarda akar. Uygulayıcı kendinden enerji vermez, uygulayıcıyı yormaz ve etkilemez. Reiki enerji zihnin ve bedenin şifalanması, dengelenmesi için çalışan mükemmel bir enerjidir. 1,2,3 aşaması vardır. İkinci aşamadan sonra sembollerle çalışır ve 3. boyut enerjisiyle güçlenir. Sevginin şifanın güçlendiği tertemiz bir enerjidir.

Çiçeklere bitkilere hayvanlara canlı cansız tüm varlıklara uygulanabilir.

Reiki 1 de inisiye olursunuz ve enerjiyle uyumunuz gerçekleşir. Kendinize ve başkalarına şifa vermeye başlarsınız. Çakralarınızı reiki enerjisi ile besler ruhsal ve bedensel dengeleyebilirseniz.

Reiki 2 de önemli üç sembolle tanışırsınız.sembollerin özelliklerine göre reiki enerjisi reiki enerjisi kendini tanımlar ve güçlenir,enerjinin mekansızlığını öğrenir ve uzağa enerji gönderebilirsiniz.

Reiki 3 de master lık semboliyle enerjinin gücü nü daha da çok arttırırsınız.

Üçüncü aşamadan sonra öğretmenlik aşamasına geçip yeni reiki uygulayıcıları yetiştirebilirsiniz.

Reiki enerjisi bedensel ruhsal enerjisel boyutta çalıştığı için sizi daha sağlıklı kılar. Hastalıkların tedavisini hızlandırır. Yaşam kalitenizi arttırır.her gün uygulandığında evrensel enerjiyle bağlantı gücünüzü yükseltir. Titreşimleriniz yükseldiği için frekansınız artar. Görünmeyeni görmeye ,bilinmeyeni bilmeye başlarsınız. Gerçek sevginin tadını alır,etrafınıza koşulsuz sevgiyi yaymaya başlarsınız. Herkesin kolaylıkla öğrenip uygulayabileceği müthiş güçlü ama basit bir şifa enerjisidir.